Jak poinformowała rzeczniczka mazowieckiej komendy policji, Alicja Śledziona, lekarz  został zatrzymany pod zarzutem oszustw dokonywanych w jednej z przychodni w Sochaczewie. 45-latek, od września 2012 r.oku ma dwuletni sądowy zakaz wykonywania zawodu lekarza medycyny pracy w związku z popełnionymi przestępstwami o charakterze korupcyjnym.

Sławomir W. zachował wyłącznie uprawnienia do wykonywania zawodu lekarza nieposiadającego specjalizacji; nie mógł się posługiwać w tym okresie tytułem lekarza medycyny pracy, ani też używać pieczęci informującej o tych uprawnieniach.

Mimo sądowego wyroku, Sławomir W., ogłaszając się jako lekarz medycyny pracy, nadal wystawiał zaświadczenia lekarskie dopuszczające do kursów na prawo jazdy i wykonywał inne badania profilaktyczne do pracy. Na podstawie jego zaświadczeń lekarskich były także wydawane nowe lub przedłużane stare pozwolenia na broń.

Dotychczas w śledztwie prokuratura w Sochaczewie przedstawiła Sławomirowi W. 13 zarzutów oszustwa i łamania zakazu sądowego. Według policji sprawa jest rozwojowa. Policjanci ustalają, ile nieprawomocnych zaświadczeń zostało wydanych i dokąd one trafiły.

Decyzją sądu lekarz został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące. Za zarzucane czyny grozi do 8 lat pozbawienia wolności. (pap)

ilp/ malk/