Świętokrzyska placówka zostanie rozbudowana o nowy, 4-kondygnacyjny budynek połączony z istniejącym kompleksem szpitala, w którym obecnie jest 14 oddziałów i 19 poradni. Znajdą się tam m.in. poradnia onkohematologiczna wraz z laboratorium do badań zgodności tkankowej oraz oddział onkohematologii, w którym będą przeprowadzane transplantacje szpiku kostnego.

 

Projekt ma wartość blisko 20 mln zł brutto i ma być zrealizowany do końca października 2012 roku.

„Wszystkie prace będą wykonywane tuż obok Zakładu Medycyny Nuklearnej, część na funkcjonującym oddziale hematologii. Priorytetem jest dla nas taka realizacja budowy, aby była ona jak najmniej uciążliwa zarówno dla chorych, jak i dla odwiedzających ich osób. Wymagania te zostały ujęte nawet w postępowaniu przetargowym” - poinformował PAP wicedyrektor ŚCO do spraw techniczno-inwestycyjnych Wojciech Cedro.

 

Realizatorem budowy jest spółka Skanska, do której zadań będzie należało także wykonanie wszystkich instalacji oraz wyposażenie sal w urządzenia i aparaturę medyczną. Budynek zostanie również całkowicie przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Świętokrzyskie Centrum Onkologii jest jedną z najmłodszych i najnowocześniejszych placówek onkologicznych w Polsce. Każdego roku trafia tu ponad 165 tysięcy pacjentów z województwa świętokrzyskiego i sąsiednich. Przy szpitalu działają też dwa kluby: Amazonki, zrzeszający kobiety ze zdiagnozowanym rakiem piersi oraz Gladiator, stowarzyszenie mężczyzn z chorobami prostaty. (PAP)