Jak powiedziała rzeczniczka prasowa wrocławskiego MPK Agnieszka Korzeniowska, w godzinach szczytu na ulicach miasta jest nawet 600 pojazdów tego przedsiębiorstwa. Wszystkie są wyposażone w GPS, dzięki czemu już od jakiegoś czasu można było je śledzić na specjalnej stronie internetowej.


Teraz dzięki aplikacji BusLive lub lokomo można obserwować autobusy i tramwaje również na telefonach komórkowych wyposażonych w system Android.

"Na wielu naszych przystankach są elektroniczne tablice, informujące o czasie oczekiwania na przyjazd pojazdów danych linii. Jednak śledzenie ich na telefonie komórkowym na pewno pozwala pasażerom lepiej ocenić sytuację. Jeśli dany pojazd stoi np. w korku, to pasażer może zdecydować się na inny wariant dojazdu" – powiedziała Korzeniowska.

Rzeczniczka potwierdziła, że wrocławska aplikacja jest pierwszą i jedyną taką formą informowania pasażerów komunikacji zbiorowej. W innych polskich miastach trwają dopiero przymiarki do uruchomienia podobnego systemu. Dodatkowym atutem tej aplikacji jest również fakt, że informuje ona, czy na najbliższej stacji roweru miejskiego są wolne jednoślady.