Na tym drugim obiekcie wkrótce powinno być oddane do użytku nowe, pełnowymiarowe boisko ze sztuczną nawierzchnią, na budowę którego przeznaczono 1,3 mln zł. Po zakończeniu tej inwestycji miasto chce kontynuować modernizację ośrodka.

„Jest to wyjątkowo funkcjonalny i duży teren, który ma być wykorzystywany przez kilkadziesiąt lat. Będziemy tu więc rozwijać infrastrukturę. Na koniec kwietnia zaplanowano oddanie sztucznego boiska, ale jesteśmy przekonani, że prace zakończą się znacznie wcześniej. Później zadbamy o istniejące już naturalne boiska oraz zaplecze techniczne” – powiedział wiceprezydent Łodzi Krzysztof Piątkowski.

Oprócz budowanego sztucznego boiska przy ul. Minerskiej jest jeszcze płyta główna z naturalną nawierzchnią oraz sąsiadujący z nią trawiasty plac treningowy. Dyrektor MOSiR Radosław Podogrocki zapowiada jednak, że obiekt szybko będzie się rozrastał.

„Wkrótce powstaną m.in. dwa dodatkowe place do rozgrzewki. Gdy będziemy kończyć inwestycję przy al. Unii, to niektóre elementy z tamtego stadionu też będziemy wykorzystywać, np. mobilną trybunę” – wyjaśnił Podogrocki.

Wspomniana przez niego inwestycja przy al. Unii jest ściśle powiązana z pracami przy ul. Minerskiej. W tej pierwszej lokalizacji powstaje Centrum Sportu. W pierwszym etapie, który już się rozpoczął, za ponad 94 mln zł budowane jest boisko piłkarskie z krytą trybuną na ok. 5,7 tys. widzów. Pod trybuną ma się znaleźć większość pomieszczeń niezbędnych do funkcjonowania całego centrum (m.in. szatnie, biura oraz powierzchnie komercyjne). Realizacja tej inwestycji wymagała jednak likwidacji sztucznego boiska przy al. Unii, gdzie trenowało kilkanaście grup piłkarskich ŁKS. Teraz zespoły te będą ćwiczyły przy ul. Minerskiej.

„Budowa sztucznego boiska przy Minerskiej to najważniejsza część elementu, który ma trochę zrekompensować dyskomfort związany z budową centrum przy al. Unii. Tutaj będą ćwiczyć piłkarze Łódzkiego Klubu Sportowego, ale będzie to też miejsce otwarte dla innych grup szkoleniowych” – powiedział Piątkowski.

Seniorski zespół piłkarzy ŁKS, który jest liderem łódzkiej grupy 4.ligi, do czasu oddania nowego boiska z trybuną swoje mecze będzie rozgrywał na starym obiekcie. Nie przypomina on już jednak stadionu, który kibice znają z czasów występów ŁKS w ekstraklasie. Nie ma już masztów oświetleniowych, tablicy wyników i ziemnych trybun za bramkami oraz na łukach. Zburzono też żelbetową trybunę, pod którą znajdowały się m.in. trzy boiska do gier zespołowych, szatnie, siłownie i zaplecze administracyjne.

Wiosną kibice będą mogli oglądać mecze tylko z tzw. Galery od strony dworca Łódź Kaliska oraz z tymczasowej, zadaszonej trybuny na 600 osób, która zza bramki została przeniesiona na miejsce starej trybuny głównej.(PAP)