"Chcę przypomnieć o odpowiedzialności organizatorów za pokojowy charakter zgromadzenia i zachowanie uczestników zgromadzeń" - powiedziała Gawor.
Najwięcej osób ma zgromadzić Marsz Niepodległości - według organizatorów ok. 50 tys. osób; ma się rozpocząć na rondzie Dmowskiego o godz. 14.

Demonstranci przejdą tą samą trasą co rok temu: Al. Jerozolimskimi, mostem Poniatowskiego i Al. Poniatowskiego na błonia Stadionu Narodowego, w pobliże stacji kolejowej. Zarówno na początku marszu, jak i na jego zakończenie zaplanowano przemówienia działaczy Ruchu Narodowego, z którym związane jest Stowarzyszenie "Marsz Niepodległości" - organizator demonstracji, oraz zaproszonych gości.

Hasło tegorocznego marszu brzmi: "Polska dla Polaków. Polacy dla Polski". Jak mówili narodowcy, jest ono związane z "zalewem nielegalnych imigrantów, którzy kołaczą do drzwi Europy".

Ulicami Warszawy przebiegną też też uczestnicy 27. Biegu Niepodległości. Rozpocznie się on o godz. 11.11, ma wziąć w nim udział 15 tys. biegaczy.
W związku z marszem kierowcy i pasażerowie komunikacji publicznej muszą przygotować się na utrudnienia w ruchu w centrum miasta. W środę, od godziny 10, działać będzie specjalna policyjna infolinia. Pod numerem (22) 603-80-38 będzie można uzyskać informacje o bieżących utrudnieniach. (PAP)