"Po wielu miesiącach ciężkiej pracy możemy oficjalnie zapowiedzieć kolejną edycję Aerofestivalu. Jesteśmy przekonani, iż będzie to wydarzenie wyjątkowe, które sprosta oczekiwaniom wszystkich – zarówno fanów lotnictwa, jak i całych rodzin, chcących spędzić czas wolny w unikatowy sposób" – podkreślił wiceprezes Międzynarodowych Targów Poznańskich Tomasz Kobierski.

Jak dodał, ubiegłoroczną edycję wydarzenia odwiedziło ponad 40 tys. osób, którzy podziwiali pokazy lotnicze w wykonaniu najlepszych pilotów z całego świata. Uczestnicy imprezy mieli okazję także przyjrzeć się z bliska ekspozycji statycznej statków powietrznych wszystkich kategorii – od śmigłowców, szybowców, przez samoloty transportowe, po statki ponaddźwiękowe.

3. edycja wydarzenia odbędzie się 19 i 20 maja na terenie Portu Lotniczego Poznań-Ławica. Jak podkreślają organizatorzy Aerofestivalu, to największa tego typu impreza w Europie, organizowana na cywilnym lotnisku. Organizatorzy zapowiadają, że w tym roku na miłośników lotnictwa czekać będzie ponad 10 godzin pokazów i dziesiątki statków powietrznych.

Poza potwierdzeniem kolejnej edycji wydarzenia, organizatorzy już planują specjalne pokazy podczas 4. edycji w 2019 roku. Mają one nawiązywać do 100-lecia wyzwolenia Lotniska Ławica podczas Powstania Wielkopolskiego. Jak podkreślają "organizacja Międzynarodowych Pokazów Lotniczych w tym czasie będzie doskonałą okazją do uczczenia okrągłego jubileuszu naszego partnera, jak również trwałe wpisanie się w lotniczą historię Poznania. Warto w tym miejscu przypomnieć, że właśnie stoczona w 1919 roku Bitwa o Ławicę dała początek polskiemu lotnictwu".

Pierwsza edycja wydarzenia odbyła się w czerwcu 2015 roku. Pokazy lotnicze i wystawa statyczna przyciągnęły wówczas ok. 50 tys. fanów lotnictwa. (PAP)