Wyłoniony w przetargu wykonawca będzie musiał w wybudowanych już budynkach dokończyć m.in. posadzki, sufity i elewacje, a także wykonać niezbędne instalacje. Do niego będzie również należało uruchomienie instalacji teleinformatycznej oraz monitoringu.

Prace obejmują także wyposażenie skateparku i boisk oraz wykonanie ogrodzenia wraz z bramami. Po zakończeniu prac wykonawca musi także uzyskać pozwolenie na użytkowanie kąpieliska.

Jak powiedział we wtorek PAP rzecznik prasowy Zakładu Usług Komunalnych Andrzej Kus prace budowlane na "Arkonce" są zaawansowane w ponad 80 procentach.

Na zmodernizowanej "Arkonce" będą cztery nowe baseny. Największy będzie miał prawie 5 tys. metrów kwadratowych powierzchni. Wśród atrakcji będzie duża fontanna wyrzucająca wodę na wysokość 15 m i plac zabaw z zabawkami tryskającymi wodą.

Nowa "Arkonka" będzie miała sztuczną plażę z trzema boiskami do siatkówki plażowej i boisko o nawierzchni syntetycznej. Dla miłośników jazdy na deskorolkach i rolkach powstaje także skatepark o powierzchni ponad 1,5 tys. metrów kwadratowych. W płycie skateparku zatopione będą elementy układu mrożącego, od późnej jesieni do wczesnej wiosny będzie mogło działać tam sztuczne lodowisko. Obiekt będzie oświetlony.

Pierwotnie zakładano, że "Arkonka" będzie gotowa pod koniec 2012 r. Termin był jednak kilkakrotnie zmieniany, m.in. przez odkrycie podczas prac budowlanych cieku wodnego, który trzeba było uregulować, czy wskutek niekorzystnej pogody utrudniającej prace. W październiku ub.r. miasto odstąpiło od umowy z dotychczasowym wykonawcą konsorcjum firm Kornas i Blue Point; powodem były opóźnienia i zaległości finansowe konsorcjum wobec podwykonawców.

Koszt inwestycji to około 24 mln zł; miasto wypłaciło już 19,5 mln zł. Projekt "Przebudowa kąpieliska Arkonka w Szczecinie dla potrzeb sportu i rekreacji" jest współfinansowany przez UE w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2007-2013.(PAP)