Według Rozenka Armand Ryfiński ma też odbudować struktury partii w regionie radomskim, bowiem zarząd okręgowy partii został w ub. tygodniu odwołany. Powodem był utrzymujący się od dawna m.in. konflikt lokalnych działaczy partii z Ryfińskim. „Poseł Ryfiński został nominowany na pełnomocnika partii w tamtym okręgu i będzie naszym kandydatem na prezydenta Radomia” – powiedział PAP Rozenek.

Sam Ryfiński nie chciał potwierdzić startu na prezydenta Radomia. Jak powiedział PAP nazwisko kandydata zostanie ogłoszone na początku przyszłego tygodnia. Według niego pod uwagę brane są trzy osoby, w tym także on.

Były przewodniczący struktur Twojego Ruchu w Radomiu Sławomir Grychtal powiedział PAP, że członkowie zarządu okręgowego sami podjęli decyzję o rezygnacji z członkostwa w partii i piastowanych stanowisk, zanim zarząd został odwołany. Grychtal przyznał, że stosunki lokalnych działaczy z Ryfińskim układały się źle. Politykom nie podobało się, że jego biuro poselskie było nieczynne, a on sam rzadko bywał w Radomiu, np. na lokalnych uroczystościach, co – ich zdaniem - negatywnie wpływało na wizerunek partii w Radomiu.

„Ja z władzą w Radomiu, z obecnym prezydentem miasta, z PiS-em nie chcę mieć nic wspólnego, nie chcę się na żadnych wspólnych uroczystościach fotografować” – odpowiedział Ryfiński na zarzuty. „Są tacy politycy, którzy wręczają dyplomy, chodzą, pokazują się, a są tacy, którzy wolą pracę u podstaw. Ja należę do tej drugiej kategorii” – zaznaczył poseł. Dodał, że jego biuro jest w trakcie zmiany lokalizacji i w ciągu najbliższych dni zacznie działać. Zapewniał, że bywa w regionie radomskim co najmniej raz w tygodniu. W jego ocenie dotychczasowy zarząd okręgowy nie działał aktywnie.

Radomskim działaczom TR – jak zaznaczył Grychtal - nie podobał się także „zbyt radykalny antyklerykalizm posła i jego teatralne gesty". Zaznaczył, że mieli też z Ryfińskim inne zdania na temat kształtu list w zbliżających się wyborach samorządowych.

Ryfiński znany jest ze swoich antyklerykalnych wypowiedzi i wystąpień; m.in. w ub. roku, protestując przeciwko pomysłowi zakazu handlu w niedzielę, parlamentarzysta spacerował po Warszawie przebrany za biskupa.

Ma 39 lat. Jest z wykształcenia ekonomistą. Od 2011 – poseł najpierw Ruchu Palikota, a obecnie Twojego Ruchu. W kampanii wyborczej do Sejmu Armand Ryfiński obiecywał m.in. wybudowanie w Radomiu toru Formuły 1.

O fotel prezydenta Radomia ma się ubiegać siedmioro kandydatów. PiS wystawia obecnego prezydenta miasta Andrzeja Kosztowniaka, PO – posła tej partii Radosława Witkowskiego, PSL – wiceprezydenta miasta Krzysztofa Ferensztajna, SLD – b. dyrektora jednej z radomskich szkół Wojciecha Bernata, Kongres Nowej Prawicy – przedsiębiorcę Roberta Dębickiego. Na prezydenta Radomia kandyduje też niezrzeszona posłanka Marzena Wróbel (Komitet Wyborczy Wyborców Marzeny Wróbel) oraz przedsiębiorca Krystyna Suszyńska (KW Stowarzyszenia Wolny Radom).(PAP)