Poinformował o tym PAP przewodniczący Wojewódzkiej Komisji Wyborczej w Zielonej Górze Bogusław Łój.

„Oczywiście, jeżeli powiatowe komisje zgłoszą nam, że udało im się wydrukować z systemu i podpisać protokoły, to będziemy w stanie szybko zebrać się i je zatwierdzić. Na razie jednak nic nie wskazuje, aby w najbliższym czasie komisje powiatowe miały możliwość wygenerowania z systemu prawidłowych protokołów z głosowania do sejmiku” - powiedział PAP Łój.

„Problemy nie dotyczą jedynie wyborów do sejmiku. Nadal jest problem z wygenerowaniem z systemu i zatwierdzeniem dwóch protokołów z głosowania na kandydatów do rad powiatów: nowosolskiego i wschowskiego” - powiedział PAP komisarz wyborczy w Zielonej Górze Bogumił Hoszowski.

Komunikat dot. cząstkowych i nieoficjalnych wyników wyborów do sejmików, obejmujących tylko komitety ogólnopolskie, PKW wydała w nocy z poniedziałku na wtorek.

Wg tych danych w wyborach w woj. lubuskim PSL uzyskało 26,24 proc., Platforma 22,35 proc., SLD Lewica Razem – 15,38 proc., a PiS 15,36 proc. Pięcioprocentowego progu nie uzyskały pozostałe komitety o zasięgu ogólnopolskim: KW Nowa Prawica – 2,60 proc., Ruch Narodowy – 1,45 proc. i Demokracja Bezpośrednia – 0,09 proc.

Przed czterema laty wybory do sejmiku woj. lubuskiego wygrała PO z wynikiem 33,89 proc., uzyskując 11 mandatów, przed SLD - 26, 09 proc. - 9 mandatów. Po pięciu kandydatów wprowadziły także do sejmiku PiS i PSL, uzyskując odpowiednio 16,97 proc. i 14,49 proc. poparcia. Pozostałych sześć komitetów wyborczych nie przekroczyło 5 proc. progu. Frekwencja wyniosła w 2010 r. 45,99 proc. (PAP)