Joński zapewnił, że kandydaci SLD Lewica Razem będą realizować program wyborczy pod hasłem "mądrze, zdrowo, bezpiecznie". "Mądrze, czyli bez likwidacji szkół, z budową nowych żłobków i przedszkoli, bo tylko w 2 proc. gmin w woj. łódzkim są żłobki. (…) Zdrowo - będziemy robili wszystko, aby zatrzymać dziką prywatyzację szpitali, aby do szkół powróciła opieka pielęgniarska i stomatologiczna. Bezpiecznie – chodzi tu o bezpieczeństwo społeczne, socjalne – o pracę i mieszkania" - deklarował.

Zdaniem Jońskiego wyborcy nie uwierzyli w zapowiadane parę tygodni temu zjednoczenie prawicy, ponieważ w sondażach osiąga ona te same wyniki co przed zjednoczeniem. "Na lewicy udało się połączyć szczerze i bez Palikota, i dziś w sondażu mamy 14 proc. Pan Palikot robił wszystko przez ostatnie trzy lata, aby zniszczyć SLD, na szczęście mu się nie udało" - podkreślił.

Joński ostrzegł też łodzian przed głosowaniem na PO i PiS, nawiązując do postaci Jerzego Kropiwnickiego, który w 2010 r. - w referendum mieszkańców zainicjowanym przez SLD - został odwołany z funkcji prezydenta Łodzi. Sojusz zarzucał Kropiwnickiemu m.in. to, że był "złym gospodarzem miasta".

W czasie konferencji w łódzkiej siedzibie partii Joński zaprezentował kandydatów na prezydentów największych miast regionu oraz liderów startujących do sejmiku.

Kandydatem na prezydenta Łodzi jest szef łódzkiego SLD i przewodniczący klubu radnych tej partii Tomasz Trela. Wyborcy z Sieradza będą mogli zagłosować na Tomasza Olejnika. W Zduńskiej Woli startuje Henryk Leśniczak, w Piotrkowie Trybunalskim – Bronisław Brylski, w Tomaszowie Mazowieckim – Jerzy Adamski (b. senator).

Na listach do sejmiku SLD Lewica Razem obok wieloletnich działaczy SLD, jak b. minister budownictwa Józef Niewiadomski, znaleźli się również członkowie innych partii lewicowych, m.in. b. wiceminister zdrowia Ewa Kralkowska z UP czy Marek Jabłoński z rady naczelnej PPS. (PAP)