Warszawskie Dni Rodzinne rozpoczną się w piątek, 12 września i potrwają do niedzieli. Setki gier, zabaw, warsztatów odbędzie się na terenie całej Warszawy oraz m.in. w Józefowie i Wesołej. Poszczególne zajęcia przeznaczone są dla całych rodzin z dziećmi w różnym wieku.

„Warszawskie Dni Rodzinne to okazja do wzięcia udziału w jednym z kilkuset wydarzeń, które odbędą się w całym mieście. Dzięki współpracy z punktami rodzinnymi w Warszawie, podczas jesiennej edycji zaplanowaliśmy wyjątkowy program atrakcji dla całych rodzin" - powiedziała PAP organizatorka Warszawskich Dni Rodzinnych Krystyna Radkowska.

Zapisy na poszczególne zajęcia prowadzone są na stronie internetowej http://www.warszawskiednirodzinne.pl. Tam też znajdują się dokładne opisy wszystkich zajęć oraz ich lokalizacja. Liczba osób mogących wziąć udział w każdych zajęciach jest ograniczona. Zapisy obowiązują do wyczerpania wolnych miejsc.

Na "Matplanecie" w Centrum Edukacyjnym Ursynów dzieci będą miały okazję zgłębić świat matematyki, wziąć udział w warsztatach logicznego myślenia i zajęciach z pracy z komputerem. Będzie także spotkanie z robotami. Podczas Dni Rodzinnych nie zabraknie eksperymentów ze świata chemii i fizyki. W Dziecięcej Akademii Twórczości na Mokotowie dzieci będą mogły stworzyć własną, prostą grę komputerową.

Humaniści, artystyczne dusze i mali podróżnicy również znajdą coś dla siebie. Nie zabraknie warsztatów plastycznych, językowych i tanecznych.

Na Mokotowie dzieci i młodzież będą miały okazję wziąć udział w warsztatach szybkiego czytania. Ponadto poznają technikę zapamiętywania przydatną podczas nauki języków obcych.

Na Woli będzie można poznać meksykańskie zwyczaje, obfitujące w święta i towarzyszące im fiesty. Dzieci będą mogły zrobić własne sombrero, wachlarz tancerki lub kwiaty wpinane we włosy. Nauczą się meksykańskich piosenek, poznają kulturę i obyczaje Meksyku. Podczas warsztatów święta Cinco de Mayo (Święto 5 Maja) dzieci poznają historię tego święta oraz związane z nim zwyczaje.

Podczas Warszawskich Dnia Rodzinnych będzie można skorzystać także z bezpłatnych przeglądów stomatologicznych i konsultacji logopedycznych. Odbędą się także warsztaty kulinarne o zdrowym żywieniu.

Uczestnicy Dni w plebiscycie wybiorą "najwspanialsze rodzinne punkty w stolicy", które są najbardziej przyjazne rodzinom. W niedzielę w Forcie Sokolnickiego odbędzie się wielki piknik rodzinny, w programie którego znajdzie się m.in. wspólne malowanie wielkoformatowego obrazu.

Udział w większości zajęć jest bezpłatny, na niektóre są opłaty w wysokości ok. 15-20 zł.

Warszawskie Dni Rodzinne organizowane są przez fundację Zwalcz Nudę oraz m.st. Warszawa. (PAP)