Pieniądze będą przeznaczone na naprawy uszkodzonych przez nawałnicę obiektów szkolnych w Sośnie (powiat sępoleński): szkoły, sali gimnastycznej, ale też szkolnego boiska. Chodzi np. o naprawę dachów czy poprawę zniszczonej nawierzchni boiska - poinformował PAP Grzegorz Daniluk z wydziału komunikacji medialnej i promocji urzędu miejskiego w Łomży.

"Z informacji od osób, które tam były wiem, że straty są bardzo duże" - mówi o szkodach w gminie Sośno prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski, który przedkładał radzie miasta wniosek o przyznanie pomocy.

Dodał, że także w przeszłości Łomża - w miarę swoich możliwości finansowych - starała się pomagać innym samorządom. Przypomniał, że np. w 2010 r. wspomagała miasto Czechowice-Dziedzice oraz gminę Wilków pieniędzmi na likwidację skutków powodzi.

Łomża jest kolejnym podlaskim samorządem, który wspomaga gminy na Pomorzu oraz w Kujawsko-Pomorskiem, gdzie sierpniowe nawałnice spowodowały znaczne szkody. Wcześniej 200 tys. zł gminom Brusy i Sośno przyznał sejmik województwa podlaskiego. 300 tys. łącznie do Sośna i Czerska przekaże także miasto Białystok. 100 tys. zł powiat białostocki przekaże natomiast powiatowi chojnickiemu. (PAP)