Różnica zdań między władzami miasta i Śląskim Kuratorium Oświaty dotyczyła obecnych Szkoły Podstawowej nr 6 i Gimnazjum nr 16. Kuratorium opowiadało się za utworzeniem dwóch szkół podstawowych, władze miasta opowiadały się za jedną, przy czym w obecnej podstawówce miały się od września uczyć klasy od 1 do 6, a w obecnym gimnazjum – 7 i 8 klasa.
Prezydent Sosnowca Arkadiusz Chęciński dwukrotnie kontaktował się w tej sprawie z minister edukacji. "Przedstawiliśmy nasze argumenty, otrzymaliśmy wsparcie od minister edukacji Anny Zalewskiej, za co bardzo serdecznie dziękuję" – napisał na portalu społecznościowym prezydent.
W innej dyskusyjnej kwestii władze miasta zdecydowały się przychylić do opinii kuratorium. Jak poinformował we wtorek rzecznik Urzędu Miasta Rafał Łysy, w tej sytuacji kierowanie sprawy do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego, co rozważał wcześniej sosnowiecki samorząd, nie ma sensu. "Dobrze, że osiągnęliśmy to porozumienie – powiedział.
Do końca ubiegłego tygodnia do Śląskiego Kuratorium Oświaty wpłynęły dwie skargi do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego. Zdecydowały się na to władze Żarek i Będzina. (PAP)

Zalewska: generalnie sieć szkół już została przekształcona>>

Więcej informacji i narzędzi znajdziesz w programie
LEX Prawo Oświatowe
Bądź na bieżąco ze zmianami prawnymi i korzystaj z aktualnych materiałów