Na projekt składa się cykl bezpłatnych, profesjonalnie stworzonych lekcji poświęconych tematyce prawnej. Prezentacje przygotowali radcowie prawni specjalnie z myślą o edukacji dzieci i młodzieży.

W ramach projektu PrawoTeczka - lekcje prawa dla młodzieży każdy rodzic lub nauczyciel może bezpłatnie pobrać z portalu Prawoteka.pl gotową lekcję w formie atrakcyjnej prezentacji i przeprowadzić ją samemu w domu lub na szkolnych zajęciach.

Codziennie spotykamy się z prawem i jego zagadnieniami, jednak świadomość większości Polaków w tym zakresie jest niewielka. Niestety różne podmioty wykorzystują naszą niewiedzę. Dlatego edukacja prawna jest niezbędnym elementem szkolnictwa. Tym bardziej, że coraz częściej to właśnie dzieci narażone są na różnego rodzaju nadużycia - powiedziała Krystyna Babiak, dziekan OIRP w Poznaniu.

 

Prezentacje poświęcone są m.in. prawom przysługującym konsumentowi w sklepie, podstawowym pojęciom związanym z normami prawnymi.

Pilotażowe lekcje poświęcone zagadnieniom związanym z prawem zostały przeprowadzone w poznańskich szkołach w czerwcu.

Według organizatorów przedsięwzięcia, przygotowane prezentacje można wykorzystać np. podczas godzin wychowawczych wszkołach.

Lekcje PrawoTeczka... są dostosowane do wieku dzieci i młodzieży, dostępne w dwóch wersjach - dla szkół podstawowych i gimnazjów. Raz w miesiącu, do końca roku szkolnego, na portalu będzie ukazywać się nowa lekcja dotycząca kolejnego tematu. (PAP)

 

rpo/ abe/