W październiku ubiegłego roku kaliska prokuratura postawiła 36-letniej kobiecie zarzut obcowania płciowego z osobą małoletnią, poniżej 15. roku życia. Za taki czyn grozi kara do 12 lat więzienia.
W trakcie przesłuchania kobieta nie zaprzeczyła zarzucanym jej czynom. Również uczeń je potwierdził; przyznał też, że to on jest ojcem dziecka.
Jak poinformował zastępca Prokuratora Okręgowego w Ostrowie Wielkopolskim Janusz Walczak, prokurator prowadzący postępowanie zarządził przeprowadzenie badania genetycznego w celu dodatkowej weryfikacji ustaleń.
Pobrano materiał porównawczy od podejrzanej, nastolatka i dziecka. Został on przebadany przez specjalistów z Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu.
Prokuratura zamierza jeszcze przesłuchać osoby z otoczenia ucznia i nauczycielki. Po tym możliwe będzie zamknięcie śledztwa.
Janusz Walczak podał, że zebrany dotychczas materiał dowodowy wskazuje, iż śledztwo zostanie zakończone skierowaniem do sądu aktu oskarżenia.
Śledztwo zostało wszczęte 11 października 2013 roku, po tym, jak o nauczycielce, jej związku z uczniem i urodzonym kilka tygodni wcześniej dziecku napisała lokalna prasa.