W związku z przywróceniem dla ruchu arterii od piątku zmienią się trasy autobusów kursujących na Pradze - informuje stołeczny ZTM. Targową pojadą autobusy linii 120, 125, 135, 162, 166, 169, 170, 226, 509 i 517. Inaczej będą również kursowały autobusy linii nocnych.

Jak powiedział rzecznik stołecznego ratusza Bartosz Milczarczyk, tramwaje na ul. Targową wrócą pod koniec października; trwają tam jeszcze prace związane z przywróceniem ruchu tramwajowego po budowie centralnego odcinka II linii metra.

"Przy tak dużej budowie jak metro nie wszystkie prace można prowadzić równolegle. Jak tylko budowniczowie metra zakończyli te związane z budową podziemnej infrastruktury, mogły się rozpocząć prace takie jak układanie torowiska, sieci trakcyjnej. Myślę, że pod koniec miesiąca, po 20 października tramwaje wrócą na ul. Targową" - powiedział Milczarczyk.

Pierwotnie planowano otwarcie ul. Targowej w środę późnym wieczorem. Ta data została przesunięta na noc z czwartku na piątek z powodu uszkodzenia podczas transportu sterownika sygnalizacji świetlnej.

Ul. Targowa na warszawskiej Pradze została zamknięta dla ruchu 15 października 2011 r. Powodem były prace związane z budową centralnego odcinka II linii metra.

We wtorek późnym wieczorem otwarto ul. Świętokrzyską, Prostą i Sokolą, które również przez ostatnie lata były zamknięte z powodu prac związanych z budową nowej nitki podziemnej kolejki. (PAP)