Na stronie Biuletynu Informacji Publicznej m.st. Warszawy jest informacja, że środowe zgromadzenie publiczne przy Wiejskiej przed gmachem Sejmu planowane jest w godzinach 13-16.

Lasy Państwowe poinformowały, że organizatorem zgromadzenia jest Stowarzyszenie Leśników i Właścicieli Lasów, które we wniosku do urzędu miasta jako cel zgromadzenia podało "obronę polskiego modelu użytkowania zasobów przyrodniczych". Przedsiębiorstwo przyznało, że otrzymało zaproszenie do udziału w zgromadzeniu, choć na razie nie wiadomo, ile osób reprezentujących LP weźmie w nim udział.

Jako pierwsze informację w tej sprawie podało radio ZET. Rozgłośnia poinformowała, że organizowane w środę zgromadzenie ma być wiecem poparcia dla ministra środowiska Jana Szyszko. Radio opublikowało list zastępcy szefa Lasów Państwowych zachęcający leśników do udziału w tym wydarzeniu. Napisano w nim, że "będzie to doskonała okazja do afirmacji polskiego modelu użytkowania zasobów przyrodniczych". Z listu wynika, że organizator zgromadzenia zaprosił do udziału w nim m.in. przedstawicieli parków narodowych, myśliwych, rolników oraz sympatyków Radia Maryja. (PAP)

autor: Michał Boroń