"Dzisiaj jeszcze rozmawiałem z dyrektorem Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Łodzi i zapewnił, że w listopadzie będzie zakończone formułowanie odpowiedzi na pytania potencjalnych wykonawców ws. S14 i będzie można przystąpić do następnego etapu przetargu" - powiedział Szmit.

"Jesteśmy całkowicie zdeterminowani, mówię o ministerstwie, żeby tę drogę realizować, żeby tę inwestycję budować" - dodał.

Szmit wyjaśnił, że opóźnienia związane z rozstrzygnięciem przetargu wynikają z faktu, że wykonawcy zgłosili ponad 4 tys. pytań do przedstawionej specyfikacji. "Na każde pytanie trzeba odpowiedzieć, każde pytanie wymaga analizy i niestety to trwa" - stwierdził Szmit.

Trasa S14, stanowiąca zachodnią obwodnicę Łodzi o łącznej długości około 28,5 km połączy autostradę A2 z drogą ekspresową S8 tworząc w ten sposób pełny ring autostrad i dróg szybkiego ruchu wokół miasta.

Pierwsze postępowanie na S14 zostało unieważnione w kwietniu tego roku. Nie udało się wtedy wybrać wykonawcy inwestycji, ponieważ najtańsza z ofert przekroczyła całkowitą wartość zadania o 264 mln zł.

Według wcześniejszych zapewnień przedstawicieli resortu infrastruktury, zachodnia obwodnica Łodzi ma powstać do 2022 r.(PAP)