Akcja trwała od 4 stycznia do 3 marca 2013 roku. Z pomocą ekspertów udzielano mieszkańcom praktycznych porad związanych z planowaniem inwestycji termomodernizacyjnych. W sumie przesłano ponad 500 maili z raportami i wyjaśnieniami oraz wykonano około 600 telefonów.

„Dbałość o środowisko i tzw. odpowiedzialność ekologiczna mieszkańców jest coraz większa. Ten projekt też pokazuje istotną współzależność miedzy ekologią, a ekonomią. Mieszkańcy są w stanie łatwo się przekonać, ile mogą zaoszczędzić, płacąc rachunki za ogrzewanie” – powiedział w środę na konferencji prasowej dyrektor Wydziału Ochrony Środowiska UM Poznania Leszek Kurek.

Z raportów z badań termowizyjnych wiadomo, że najwięcej ciepła ucieka przez nieszczelne okna i drzwi, nieocieplane fragmenty elewacji oraz źle położone izolacje.

Organizatorzy „Trzymaj ciepło” przyznali, że ponad 52 procent uczestników akcji wykonało działania ograniczające straty ciepła w budynkach. Dzięki temu mieszkańcy są w stanie zaoszczędzić na ogrzewaniu średnio ok. tysiąca złotych rocznie.

„Najwięcej prac dotyczyło uszczelnienia okien i drzwi, termoizolacji części budynku, wymiany grzejników czy montażu rolet” – wyjaśnił Kurek.
W trakcie czterech edycji poznańskiej akcji przebadano łącznie 1753 budynki.
Miasto Poznań za projekt "Trzymaj ciepło" otrzymało nagrodę w konkursie "Samorządny Lider Zarządzania 2012" w dziedzinie lokalna gospodarka energetyczna.

Partnerami realizacji projektu są przedsiębiorstwa z poznańskiej Grupy Dalkia S.A., które produkują i dostarczają ciepło dla ponad połowy mieszkańców Poznania, a także firma Lisner.