Projekt "Startupy w Pałacu" to wspólna inicjatywa Kancelarii Prezydenta oraz Fundacji Startup Poland. Do udziału w spotkaniu zgłosiło się ponad 200 młodych przedsiębiorców, którzy w ostatnich pięciu latach założyli w Polsce innowacyjną firmę. Wybrana spośród tej grupy przez Fundację Startup Poland finałowa dziesiątka to twórcy nowatorskich rozwiązań dla rolnictwa, przemysłu, medycyny, edukacji, bezpieczeństwa obywateli oraz pomocy osobom niepełnosprawnym. 
SatAgro to twórca aplikacji internetowej, która zbiera i analizuje dane satelitarne i pomaga rolnikom obniżyć koszty produkcji, a także ograniczyć ilość chemikaliów trafiających do wód gruntowych. Jednym z produktów SatAgro są mapy aplikacyjne umożliwiające precyzyjne nawożenie, optymalizujące wysiew oraz opryski. 
Nexbio to firma biotechnologiczna, która opracowuje i wdraża rozwiązania genetyczne w rolnictwie, przemyśle spożywczym i weterynarii. Obecnie firma pracuje nad projektem dotyczącym wczesnego wykrywania zagrożeń dla upraw rolnych; opracowuje m.in zestaw testów, które umożliwią wczesne wykrycie szkodliwych organizmów rozwijających się na zbożach. Pracuje też nad stworzenie przenośnego urządzenia, które pozwoli na wykrycie tych organizmów w warunkach polowych bez konieczności wysyłania próbek do laboratoriów. 
Elmodis to spółka technologiczna, która stworzyła system pozwalający zwiększyć efektywność maszyn przemysłowych takich jak pompy, wentylatory, kompresory, pasy transmisyjne itp. System ten pomaga zapobiegać awariom tych urządzeń, obniżać koszty napraw oraz oszczędzać energię elektryczną. 
Kontakt.io to firma, która tworzy tzw. beacony, miniaturowe nadajniki. Beacon kontaktuje się ze smartfonem przy użyciu Bluetooth Low Energy, którego obecność wywołuje odpowiednią akcję w zainstalowanej przez użytkownika aplikacji (sam beacon pozostaje pasywny). Beacon może m.in. być wykorzystywany prze osoby niewidome, ułatwiając im poruszanie się. 
VoicePin.com to system umożliwiający logowanie się do różnorodnych serwisów za pomocą własnego głosu bez konieczności zapamiętywania haseł czy numerów PIN. System ten bazuje na rozpoznawaniu unikalnych biometrycznych cech głosu danej osoby. Twórcy przekonują, że technologia ta skutecznie wykrywa próby przejęć czy cyberataków. 
Photon Entertainment to twórca interaktywnego robota, który - w zamierzeniu twórców - pomaga dzieciom stawiać pierwsze kroki w świecie nowych technologii i programowania. Robot "rozwija się" wraz z dzieckiem a jego możliwości są ściśle uzależnione od tego, ile dziecko z nim pracowało. 
Reality Games tworzy mobilne gry wykorzystujące dane ze świata rzeczywistego. Według twórców rozwiązanie to sprawia, że gry staja się znacznie bardziej nieprzewidywalne niż te tradycyjne, a poprze to są bardziej atrakcyjne dla użytkowników, a koszt ich produkcji spada nawet o 40 proc. 
FlyTech UAW produkuje lotnicze systemy bezzałogowe - drony - o zastosowaniach geodezyjnych, ratowniczych, energetycznych oraz rolniczych. 
Migam to twórca systemu, który umożliwia połączenie wideo z tłumaczem języka migowego z przeglądarki internetowej, aplikacji mobilnej oraz dowolnego urządzenia z kamerą. Dzięki Migam osoby głuche dzwoniąc na infolinię, mogą samodzielnie załatwiać m.in. sprawy w urzędach. 
Nano Sanguis pracuje nad stworzeniem tzw. sztucznej krwi; substytutu czerwonych krwinek do zastosowania w transfuzjach oraz do przechowywania i transportu organów. 
W spotkaniu w Pałacu Prezydenckim wzięły udział także dwa startupy polonijne. Polsko-ukraiński Technovator - twórca systemu do bezprzewodowego ładowania m.in. smartfonów oraz polsko-brytyjski Loot - twórca aplikacji ułatwiającej planowanie wydatków, racjonalne gospodarowanie pieniędzmi i oszczędzanie.