Jak poinformował Franciszek Wnęk z firmy Skanska, która buduje obiekt, pływalnia ma kubaturę 24,3 tys. m sześc. „Obiekt dysponować będzie niecką o wymiarach 12,5 x 25 m i głębokości od 1,35 m do 1,8 m. Obok znajdować będzie się mniejszy basen o wymiarach 5,7 x 12,5 m, przeznaczony do nauki pływania” - dodał.


W budynku pływalni znajdą się także m.in. sala fitness, siłownia, sauna fińska, łaźnia parowa oraz kawiarnia. Ponadto sam basen wyposażony będzie w szereg urządzeń rekreacyjnych, w tym: brodzik dla dzieci, parasol wodny, bicze i gejzery podwodne, jacuzzi oraz wewnętrzną, 78-metrową zjeżdżalnię. Pływalnia będzie przystosowana dla osób niepełnosprawnych.


Jak zaznaczył Wnęk, oprócz budowy pływalni, zakres prac obejmuje również modernizację istniejącego już kompleksu basenów odkrytych oraz budowę trybuny na ponad 400 miejsc i parkingu przed obiektem. "Obecnie prowadzimy prace wykończeniowe, jeszcze w tym miesiącu planujemy wypełnić niecki basenowe wodą. W czerwcu obiekt zostanie oddany inwestorowi" - podkreślił.


Nowa pływalnia będzie częścią kompleksu rekreacyjnego-sportowego, w którego skład wejdą obiekty już istniejące, m.in. odkryty basen oraz boiska wybudowane w ramach programu „Orlik 2012”. W przyszłości samorząd gminy Dębica, który jest inwestorem, zamierza rozszerzyć kompleks o korty tenisowe, skatepark i wielofunkcyjne boiska do piłki ręcznej i piłki siatkowej plażowej.