Odtworzony ma być dawny wygląd parku. Istniejący drzewostan został przebadany dzięki czemu wytypowano drzewa, które zostały przeznaczone do wycięcia. Jednocześnie zadecydowano o nasadzeniu nowych drzew, krzewów roślin okrywowych i bylin parkowych. Jednym z najciekawszych miejsc ma być ogród w stylu francuskim. W miejscu istniejącej muszli koncertowej powstanie altana parkowa, w której będą mogły się odbywać koncerty kameralne.


W ramach inwestycji odbudowany zostanie staw parkowy. Ważnym przedsięwzięciem będzie zabezpieczenie skarp koryta. Dotychczas w parku było pięć mostków. Teraz wybudowane zostaną dwa kolejne.

Projekt zakłada też odtworzenie historycznego układu dróg wraz z wejściami do niego. Alejki zostaną wykonane m.in. z kostki granitowej. Wzdłuż parku od strony ul. Sienkiewicza powstaną miejsca parkingowe.

Na terenie całego kompleksu zamontowany zostanie nowoczesny system monitoringu. Park zostanie ogrodzony. Projekt ogrodzenia wzorowany był na przekazach ikonograficznych z przełomu XIX/XX w. oraz istniejących obiektach, w tym Warszawskich Łazienek.

Jak poinformowała w środę PAP rzeczniczka skierniewickiego magistratu już w zmodernizowanym parku znajdzie się nowy plac zabaw dla dzieci.

Zdaniem prezydenta Skierniewic Leszka Trębskiego modernizacja parku to "historyczne przedsięwzięcie, ponieważ przez blisko 100 lat nie zrobiono nic, by podkreślić wyjątkowy charakter tego zabytku". Ma nadzieję, że po modernizacji, park zatętni życiem, a mieszkańcy miasta całymi rodzinami będą spędzali w nim swój wolny czas.

Inwestycja ma kosztować ponad 12,3 mln zł, z czego ponad 10,1 mln zł to pieniądze z Unii Europejskiej.