Decyzję ws. zasiedlenia ostatniej z klatek przy ul. Marszałkowskiej 136 wydał nadzór budowlany. Wcześniej zezwolono na powrót do domów mieszkańcom dwóch klatek.

„Wszystkie lokale mieszkaniowe mogą zostać zasiedlone” - powiedziała Kłąb. Dodała, że w mieszkaniach, w obecności lokatorów, sukcesywnie jest włączany gaz.

Dodała, że lokale użytkowe, czyli bank i zakład fryzjerski mieszczące się w budynku, będą dopuszczone do użytkowania po zakończeniu w nich prac remontowych.

5 października przy budowie odcinka drugiej linii metra koło stacji Świętokrzyska doszło do osunięcia się kilkuset metrów sześciennych gruntu. Ewakuowano dwa budynki. Na kilka godzin został wstrzymany ruch na ul. Marszałkowskiej.

Budowany właśnie centralny odcinek drugiej linii metra ma mieć siedem stacji i połączyć oba brzegi Warszawy. W połowie sierpnia doszło do awarii na budowanej stacji Powiśle; woda wymyła wówczas grunt pod jezdnią tunelu Wisłostrady. Prace na stacji i ruch w tunelu wstrzymano; trwają prace zabezpieczające. Budowa centralnego odcinka planowo ma się zakończyć w październiku 2013 r. (PAP)