- Pani premier w ostatnich dniach podjęła decyzję o przekazaniu na wniosek wojewody dofinansowania dwóch przedsięwzięć - powiedział dziennikarzom w Szczecinie Szefernaker. Wyjaśnił, że chodzi między innymi o ponad 1,1 mln zł na zakup dwóch karetek na zlot żaglowców, który odbędzie się w sierpniu 2017 roku w Szczecinie.

Dwie specjalistyczne karetki będą wyposażone dodatkowo w aparaty do kompresji klatki piersiowej i nowoczesny sprzęt łączności - poinformował wojewoda zachodniopomorski Krzysztof Kozłowski. Według policji, na sierpniowy finał w The Tall Ships Races 2017 do Szczecina przyjedzie 2 miliony turystów.
- Zakup karetek podyktowany jest przede wszystkim tym wydarzeniem i chęcią zapewnienia bezpieczeństwa mieszkańcom i turystom - dodał Kozłowski.

Dwie karetki mają po finale zlotu wielkich żaglowców trafić na zachodniopomorskie wybrzeże, by służyć turystom spędzającym tam wakacje. Od października 2017 roku natomiast jeden z pojazdów będzie służył w szczecińskiej części województwa, a drugi w koszalińskiej.

Jak powiedział Kozłowski, dofinansowanie przyznane przez premier pokryje 80 procent wartości zadania. (pap)

 [-OFERTA_HTML-]