Budynek ma cztery kondygnacje, ponad 2,5 tys. m kw powierzchni użytkowej. Został wzniesiony w energooszczędnej technologii. W całości przystosowany jest do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Jeszcze w październiku do nowego obiektu przeniesie się oddział internistyczny, a na listopad zaplanowano przeprowadzkę oddziałów dziecięcych, które zajmą niższe kondygnacje. W budynku urządzono m.in. pokoje socjalne dla rodziców chorych dzieci.

Rozbudowa i modernizacja włocławskiego szpitala trwa od kilku lat, a towarzyszy temu wyposażenie oddziałów w nowoczesny sprzęt specjalistyczny. Przedsięwzięcie jest finansowane przez samorząd województwa kujawsko-pomorskiego z kredytu Europejskiego Banku Inwestycyjnego i środków Regionalnego Programu Operacyjnego.

W ramach projektu m.in. w 2010 r. przeprowadzono kompleksową modernizację budynków dla oddziałów kardiologii i urologii za 3 mln zł, a także zakupiono sprzęt i aparaturę medyczną dla oddziałów i pracowni za 7 mln zł. W tym roku zakończono dostawy aparatury i sprzętu medycznego dla oddziałów kardiologii, urologii, wewnętrznego o dziecięco-obserwacyjnego za 1 mln zł.

W kolejnym etapie przewidziana jest modernizacja starej części lecznicy. Powstała już koncepcja przebudowy bloku operacyjnego na oddziale neurochirurgicznym wraz projektem budowlanym i wykonawczym. (PAP)

rau/ itm/