"Z hydroterapii, fizykoterapii i kinezyterapii korzystają zarówno pacjenci szpitala jak też mieszkańcy miasta. Do ich dyspozycji są m.in. wanny do masażu wodnego, bicze szkockie" - powiedziała PAP Katarzyna Pawlak z biura prasowego rzeszowskiego Urzędu Miejskiego.

Zakład wodolecznictwa i rehabilitacji powstał w połowie ubiegłego roku. Leczą się w nim osoby z przewlekłymi chorobami mięśni i stawów, chorobami układu nerwowego, zaburzeniami krążenia, a także po urazach i zabiegach ortopedycznych.

Jest zasilany w wodę mineralno-leczniczą z odwiertu zlokalizowanego na terenie szpitala. Obecnie pracuje na dwie zmiany.

"Właściwości chemiczne tej wody są porównywalne do wód czerpanych w celach leczniczych np. w Iwoniczu Zdroju i Horyńca Zdroju" - zaznaczyła Pawlak.

Szpital podpisał umowę z Narodowym Funduszem Zdrowia na świadczenie usług leczniczych. Modernizacja pomieszczeń na potrzeby zakładu, wykonanie specjalistycznych przyłączy, a także wyposażenie trwały rok i kosztowały prawie 4 mln zł.(PAP)

kyc/ pz/