Szefowa rządu bierze udział w posiedzeniu Rady Dialogu Społecznego, po którym spotkać się ma z rezydentami, którzy w środę 11 października 2017 roku rano zawiesili protest głodowy.

- Pracujemy w tej chwili nad ustawą, która ma zagwarantować zwiększenie nakładów na służbę zdrowia do poziomu 6 procent PKB. Ta ustawa jest praktycznie przygotowana i myślę, ze w najbliższym czasie będzie mogła być również skierowana do uzgodnień rządowych i prac parlamentarnych - powiedziała Szydło.

Jak poinformowała, w 2017 roku na ochronę zdrowia skierowano dodatkowo 8 mld zł.
- Te środki są przeznaczane na zakup dodatkowych świadczeń, między innymi na leczenie zaćmy i bioder. Uruchomiliśmy środki na wyposażenie gabinetów medycznych w szkołach. Chcemy to robić wspólnie z samorządami - powiedziała.

Szefowa rządu zapowiedziała, że w 2018 roku do systemu trafi dodatkowo około 6 mld zł.

Premier bierze udział w obradach Rady Dialogu Społecznego, która w środę 11 października 2017 roku rozmawiać ma między innymi o funkcjonowaniu ustawy o sposobie ustalania najniższego wynagrodzenia pracowników medycznych. Po posiedzeniu RDS Szydło ma spotkać się z członkami Porozumienia Rezydentów OZZL.


Na temat ustawy o minimalnych wynagrodzeniu w podmiotach leczniczych czytaj w bezpłatnym e-booku>>>
 

Protestujący od poniedziałku 2 października 2017 roku rezydenci zawiesili w środę 11 października 2017 roku rano głodówkę do czasu spotkania z premier. Beata Szydło zaproponowała im we wtorek 10 października 2017 wieczorem spotkanie, ale dopiero po zakończeniu trwającego protestu.(pap)

 [-DOKUMENT_HTML-]