- W miejscu, w którym teraz pracujemy, kiedyś znajdował się jeden z oddziałów miejscowego szpitala. Nie jest on więc odpowiednio przystosowany do naszych potrzeb. Poza tym, jest już wysłużony i za ciasny - powiedziała dyrektor Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej Pogotowie Ratunkowe w Świdnicy Małgorzata Jurkowska.

W nowym obiekcie będzie więcej miejsca. Mieścił się w nim będzie także dodatkowy gabinet lekarski oraz zabiegowy, a także dwa dodatkowe pokoje dla zespołów ratowniczych. Powstaną również miejsca postojowe dla karetek zapasowych.

- Dzięki tej inwestycji z pewnością zmienią się warunki udzielania świadczeń w święta, weekendy i w nocy – zaznaczyła Jurkowska.

Koszt inwestycji to 3,3 mln zł. Pieniądze na budowę pochodzą ze środków pogotowia ratunkowego, budżetu powiatu świdnickiego oraz sześciu okolicznych gmin, które postanowiły dołożyć się do tej inwestycji.

Według Jurkowskiej, do końca listopada 2014 roku powinny zakończyć się prace budowlane, natomiast w styczniu 2015 roku budynek nowego pogotowia zostanie oddany do użytku. (pap)