W Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym im. Jędrzeja Śniadeckiego w Białymstoku, który jest placówką podległą samorządowi województwa podlaskiego, agenci sprawdzają przeprowadzenie zamówienia publicznego na kompleksowe wyposażenie bloku operacyjnego tej placówki.

Przetarg był ogłaszany w marcu, a rozstrzygnięty w czerwcu 2012 roku - wynika z oficjalnych informacji zamieszczonych w Biuletynie Informacji Publicznej (BIP) szpitala. Wygrała go firma z Bydgoszczy, proponując za sprzęt 15,2 mln zł brutto. Jedynym kryterium wyboru oferty była najniższa cena. W BIP nie ma informacji, ile firm startowało w tym postępowaniu i jakie ceny proponowały.

Inwestycja w szpitalu wojewódzkim w Białymstoku jest elementem projektu "Rozbudowa bloków operacyjnych szpitali wojewódzkich w Białymstoku i Łomży w celu podniesienia standardów świadczonych usług".

Wartość projektu to 49,9 mln zł, z czego 40,9 mln zł, to dotacja z UE z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego. Pozostałą kwotę dołożył samorząd województwa podlaskiego, któremu podlegają oba szpitale objęte projektem.

"W Urzędzie Miejskim w Łomży weryfikowane jest zamówienie publiczne na dostawę samochodu osobowego zakupionego dla urzędu w lipcu tego roku" - dodał Dobrzyński. Jak wynika z informacji BIP Urzędu Miejskiego w Łomży, w lipcu magistrat kupił w przetargu samochód marki skoda superb za 95 tys. zł brutto.

Rzecznik CBA powiedział, że przeprowadzając kontrolę Biuro realizuje swoje ustawowe obowiązki. "Zawsze poprzedza ją analiza przedkontrolna" - dodał. Przewidywany termin zakończenia obu kontroli w województwie podlaskim to koniec stycznia przyszłego roku. (PAP)

rof/ kow/ swi/ bos/ gma/