Te same informacje będą udzielane pod numerem komórkowym: 506 714 148. Jednak ten numer będzie aktywny tylko tymczasowo - od godziny 18 w piątek 29 września do 8 rano w poniedziałek 2 października 2017 rokuk.

Rzecznik podkarpackiego NFZ Marek Jakubowicz poinformował w piątek 29 września 2017 roku, że Fundusz za pośrednictwem kurii skierował do księży w podkarpackich parafiach list z prośbą, by w miarę możliwości przekazywali informacje na temat zmian parafianom.

Ponadto podkarpacki NFZ prowadził też, w każdą środę września, spotkania informacyjne dla pacjentów w największych szpitalach regionu: w Rzeszowie, Krośnie, Przemyślu i Tarnobrzegu. Rozdawano ulotki informacyjne, w salach konferencyjnych udostępnionych przez dyrekcje szpitali pracownicy Funduszu odpowiadali na pytania pacjentów.

- Informowaliśmy między innymi, że u nas liczba punktów, w których będzie udzielana pomoc nocna i świąteczna, się zwiększy. Zamiast placówek prywatnych, teraz tej pomocy będą udzielać szpitale, w których takie punkty powstały – mówił rzecznik.

Dodał, że informowano pacjentów też o tym, żeby z nagłym zachorowaniem, pogorszeniem zdrowia, ale takim, które nie zagraża życiu, zgłaszać się właśnie do tych punktów, nie zaś na szpitalny oddział ratunkowy, który zajmuje się cięższymi przypadkami.

 [-DOKUMENT_HTML-]

Organizowano też konferencje prasowe dla lokalnych mediów, za pośrednictwem których poinformowano społeczeństwo o zmianach.

Jakubowicz przypomniał, że "stare" placówki świadczące nocną i świąteczną pomoc medyczną mają obowiązek udzielania tej pomocy do niedzieli 1 października 2017 roku, do godziny 8.00 Po tej godzinie zadania te przejmą "nowe" punkty.

Ponadto wykazy świadczeniodawców, którzy od niedzieli 1 października 2017 roku będą udzielać takiej pomocy, muszą być publikowane w "starych” i „nowych" punktach, w gabinetach lekarzy POZ. Wykaz jest też dostępny na stronie podkarpackiego NFZ. (pap)