Wielkopolski Urząd Marszałkowski w Poznaniu na wykonanie projektu zabezpieczył w budżecie 600 tys. złotych "a reszta pieniędzy na wykonanie inwestycji to środki unijne" - powiedział w poniedziałek 9 października 2017 roku dyrektor szpitala Wojciech Grzelak.

W nowym budynku znajdą się oddział anestezjologii i intensywnej terapii oraz blok operacyjny. Jak powiedział Grzelak, blok operacyjny będzie liczył 8 sal, w tym jedną hybrydową.

- Sala będzie służyła w nagłych operacjach, nawet tych najtrudniejszych – naczyniowych. Jest to sala, która wymaga krótkotrwałej sterylizacji i przygotowana jest na bardzo trudne zabiegi – wyjaśnił.

Na pierwszym piętrze nad blokiem uruchomiony zostanie oddział anestezjologii i intensywnej terapii.

- Prace budowlane ruszą w 2018 roku, a ich koniec planujemy rok później – zapowiedział Grzelak.

- Koszt inwestycji to 25 mln zł, ale drugie tyle ma pochłonąć wyposażenie placówki w sprzęt medyczny – podkreślił dyrektor i dodał, że pieniądze na ten cel także będą pochodzić z UE przy niewielkiej dotacji z urzędu marszałkowskiego.

W momencie ukończenia budowy nowego bloku operacyjnego, stary w tzw. okrąglaku zostanie wygaszony i zaadaptowany na inne pomieszczenia szpitalne.(pap)