Wnioski o wydanie karty mieszkańcy mogą składać od 10 stycznia - poinformował częstochowski magistrat.

Częstochowska Karta Mieszkańca jest pilotażem innowacyjnego systemu Samorządowego Programu Lojalnościowego.

"Na ten projekt warto było czekać, bo udało nam się pozyskać do współpracy partnerów, którzy stworzyli produkt wyjątkowy. Z jednej strony karta, która sukcesywnie zastępować będzie te dotychczasowe - dla seniora, dużych rodzin czy do biblioteki - jest bezpłatna dla miasta, a z drugiej strony buduje pozytywne relacje pomiędzy częstochowianami i lokalnymi przedsiębiorcami" - mówił, cytowany w komunikacie, prezydent Krzysztof Matyjaszczyk.

Głównym celem programu jest nagradzanie mieszkańców za korzystanie z usług lokalnych przedsiębiorców. Klienci wybranych sklepów i punktów usługowych będą mogli zbierać punkty lojalnościowe, aby następnie je wymieniać np. na zniżki. Dotychczas udział w inicjatywie potwierdziło już 70 lokalnych firm.

Ponadto Częstochowska Karta Mieszkańca ma być ułatwieniem dla mieszkańców, którzy otrzymają kartę lojalnościową, zintegrowaną z dotychczasową kartą dużej rodziny i kartą seniora. Posłuży też jako karta wstępu do miejskiej biblioteki, a w przyszłości także jako bilet komunikacji miejskiej. Wzbogaci się również o kolejną funkcję – płatniczą.

Organizatorem programu jest częstochowska firma produkująca terminale.

Uczestnictwo w programie jest bezpłatne i dobrowolne. Mieszkańcy miasta mogą przystąpić do udziału w programie w dowolnym momencie jego trwania. Aby wyrobić kartę, należy uzupełnić wniosek i oświadczenie, okazać dokument potwierdzający tożsamość oraz potwierdzić odbiór karty.

Wnioski o kartę mieszkańcy mogą składać od 10 stycznia w Centrum Informacji Turystycznej, Biurze Obsługi Interesanta Urzędu Miasta, Miejskim Domu Kultury, Hali Sportowej, Wydziale Polityki Społecznej oraz Wydziale Funduszy Europejskich i Rozwoju. Czas na wymianę dotychczasowych kart na nową przewidziany jest do końca roku.

Organizatorzy zapraszają do udziału w programie kolejnych zainteresowanych przedsiębiorców.

Listę przedsiębiorców biorących udział w programie oraz więcej szczegółów mozna znaleźć na stronie: www.karta.czest.pl. (PAP)