Na konferencji prasowej zwołanej w środę przed gorzowskim urzędem miasta Zapadka przekonywał, że straż miejska jest zbędną instytucją. Zapowiedział, że jego ugrupowanie będzie proponowało gorzowianom podpisanie się pod wnioskiem referendalnym ws. likwidacji straży w tym mieście.

„Straże miejskie są zupełnie niepotrzebne (obywatelom). Są potrzebne tym, którzy mają tam +wesołe etaty+, pracują od poniedziałku do piątku, a w weekendy sobie smacznie śpią" - mówił Zapadka. Podał też, że roczny koszt utrzymania straży miejskiej w Gorzowie Wlkp. to ponad 1,1 mln zł. Przekonywał, że za utrzymanie porządku w mieście powinna być odpowiedzialna "doskonale działająca" policja.

Zapadka mówił też o innych założeniach programu Nowej Prawicy Janusza Korwin-Mikkego dla Gorzowa, m.in. o obniżeniu lokalnych podatków i redukcji administracji. Podkreślił, że nadrzędnym celem samorządu powinno być działanie na rzecz rozwoju drobnej i średniej przedsiębiorczości.

„Trzeba koniecznie zmniejszyć +dwór+ urzędników. Trzeba zdjąć z pleców gorzowian ten wielki garb – prawie 550 osób, nie licząc innych agend urzędu" - podkreślił Zapadka w rozmowie z PAP.

Jego zdaniem, komunalne lokale użytkowe powinny być sprzedane w drodze wolnych przetargów gorzowianom, a „nie trzymane w ręku” przez miasto, gdyż obecna polityka powoduje, że – zdaniem Zapadki - wiele z tych lokali stoi pustych.

Zapadka pochodzi z Jarocina w Wielkopolsce, ma 62 lata. Z wykształcenia jest socjologiem, ukończył UAM w Poznaniu. W Gorzowie Wlkp. mieszka od 1976 roku. Swoją karierę polityczna rozpoczął na początku lat 80. W 1983 r. wstąpił do Solidarności, z której wystąpił w 1990 roku, a trzy lata później wstąpił do Unii Polityki Realnej. Był jej członkiem do 2008 roku. W tym roku wstąpił do nowoutworzonego ugrupowania Janusza Korwin-Mikkego.

O urząd prezydenta Gorzowa Wlkp. powalczą także: obecny, bezpartyjny prezydent Tadeusz Jędrzejczak (KWW Tadeusza Jędrzejczaka), Krystyna Sibińska (Platforma Obywatelska), Marek Surmacz (Prawo i Sprawiedliwość), Maciej Szykuła (Polskie Stronnictwo Ludowe), bezpartyjny wójt Deszczna Jacek Wójcicki (KWW Porozumienie Ruchów Miejskich Ludzie dla Miasta) i bezpartyjny kandydat Ireneusz Madej (KWW Komitet Obywatelski Solidarność i Madej). (PAP)