PiS jest obecnie w 43-osobowej Radzie Miasta Krakowa największym klubem – ma 19 radnych. (PO ma 16 radnych, prezydencki "Przyjazny Kraków" sześciu, są też dwie radne niezrzeszone).

"Bolesław Kosior jest bardzo doświadczonym samorządowcem. Będzie właściwą osobą na tym stanowisku" – mówił przewodniczący klubu radnych PiS Włodzimierz Pietrus.

Za wyborem Kosiora zagłosowało 38 radnych, jedna osoba się wstrzymała, nikt nie był przeciwny.

"Dla mnie to jest wyróżnienie, skorzystałem z oferty, którą złożono mi w klubie" – powiedział dziennikarzom Kosior. "Moim życzeniem i myślę, że to się uda, jest, żeby stonować niepotrzebne dyskusje, które czasami w Radzie Miasta Krakowa się pojawiają" - dodał.

Kosior jest radnym Krakowa od 1998 r., od pięciu kadencji. Przewodniczył klubom: AWS, Komitetu Obywatelskiego oraz kilkakrotnie Prawa i Sprawiedliwości. Wcześniej był przewodniczącym Rady Dzielnicy IV – Prądnik Biały.

Pracował w Radzie Programowej, która przygotowała obchody 750-lecia lokacji Krakowa. Był też pełnomocnikiem Rady Miasta Krakowa ds. Światowych Dni Młodzieży, brał udział w pracach sztabu wojewody małopolskiego, przygotowującego śDM Kraków 2016 r., współpracował z przedstawicielami Archidiecezji Krakowskiej i z zespołem bp. Damiana Muskusa generalnego koordynatora ŚDM.

W obecnej kadencji Rady Miasta był inicjatorem dekomunizacji przestrzeni publicznej w Krakowie. Pracuje w Starostwie Powiatowym w Krakowie, jako dyrektor wydziału technicznego. W latach 80. był działaczem "Solidarności". (PAP)