Podczas uroczystości w Pałacu Prezydencki prof. Marek Zirk-Sadowski odebrał z rąk Andrzeja Dudy akt powołania na stanowisko prezesa Naczelnego Sądu Administracyjnego.

Czytaj: Prof. Zirk-Sadowski nowym prezesem NSA>>

"To sąd, który odgrywa coraz większą rolę, ponieważ jest coraz więcej spraw administracyjnych. Najczęściej są to ludzkie sprawy" - powiedział Duda. "Chciałbym prosić o podjęcie starań, aby udało się skrócić czas rozstrzygania spraw przed NSA. On wynosi w tej chwili nawet około dwóch lat. To długo. Udało się ten czas istotnie, na przestrzeni ostatnich lat, skrócić przed wojewódzkim sądami administracyjnymi. Tam rzeczywiście można powiedzieć, że sytuacja wygląda już dobrze" - powiedział prezydent.

"NSA jest jeden na cały kraj i w związku z tym w sposób oczywisty ma tych spraw więcej. Chciałbym żeby pan prezes o metodach doprowadzenia do tego, aby sprawy rozstrzygane były szybciej, myślał bardzo wnikliwie i jestem w tym zakresie oczywiście otwarty na współpracę z panem prezesem" - dodał prezydent, zwracając się do nowego prezesa NSA. (PAP)

Postępowanie administracyjne i postępowanie przed sądami administracyjnymi>>>