Konkurs Global Business Challenge (GBC) jest organizowany co roku przez Instytut CIMA (Chartered Institute of Management Accountants). Ma wyłonić najzdolniejszych liderów biznesowych młodego pokolenia. Uczestnicy mają za zadanie dokonać analizy rzeczywistego scenariusza biznesowego i zaprezentować innowacyjne rozwiązania dla przedstawionych w nim problemów. GBC co roku przyciąga studentów z całego świata, m.in. Wielkiej Brytanii, Hongkongu, Afryki Południowej i Rosji.

Jak poinformowała w czwartek PAP rzeczniczka prasowa Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu Jolanta Nowacka, zwycięska drużyna to studenci Wydziału Zarządzania Informatyki i Finansów: Jakub Blocher, Jakub Czakon, Tomasz Brzęczek i Bartłomiej Zieliński. Wystąpią w światowym finale konkursu organizowanym w Republice Południowej Afryki w Johannesburgu. Najlepszy z zespołów otrzyma nagrody oraz certyfikaty CIMA.

Chartered Institute of Management Accountants (CIMA) to instytut zajmujący się kształceniem profesjonalistów z dziedziny zarządzania finansami. Oferuje międzynarodowy program kwalifikacji zawodowych w dziedzinie tzw. rachunkowości zarządczej (ang. management accountancy). CIMA gromadzi obecnie ponad 200 tys. członków oraz studentów w 173 krajach świata. Program szkoleniowy poświęcony jest wyłącznie kształceniu specjalistów na potrzeby pracy w środowisku biznesowym. Głównym obszarem zainteresowania CIMA, jako kwalifikacji jest zarządzanie przedsiębiorstwem i rola strategicznej informacji zarządczej w tym procesie. Kwalifikacja CIMA popularna jest wśród konsultantów, doradców finansowych, kadry kierowniczej odpowiedzialnej za procesy planowania i kontroli oraz osoby decydujące o strategii firmy. (PAP)