Jak powiedziała podczas czwartkowej konferencji prasowej dyrektor wrocławskiego Zarządu Inwestycji Miejskich Urszula Badura, w ciągu ostatnich 12 lat w stolicy Dolnego Śląska powstało już ponad 120 boisk i choć sytuacja miasta w tym względzie jest dobra, to jednak nie wszystkie potrzeby zostały zaspokojone.
„O tym, gdzie powstaną nowe boiska, decydowaliśmy wspólnie z dyrektorami szkół, przedstawicielami rad osiedli oraz na podstawie wniosków, które wpłynęły do miejskiego wydziału sportu” – mówiła dyrektor. W 2013 r. planowana jest budowa czterech nowych obiektów, które do końca września mają powstać przy szkołach na ul. Częstochowskiej, ul. Przedwiośnie, ul. Wieczystej i ul. Spółdzielczej. Wszystkie będą miały m.in. piłkochwyty, ruchome bramki do piłki ręcznej, a część z nich będzie okalała bieżnia. „W ramach programu "Dolny Śląsk dla Królowej Sportu" w 2013 r. przy Zespole Szkół nr 22 na ul. Parkowej wybudowany zostanie także obiekt lekkoatletyczny m.in. z kilkutorową bieżnią, skocznią w dal i wzwyż. Koszt tej inwestycji to ok. 400 tys. zł” – dodała Badura.
W sumie do 2017 r. na terenie całego Wrocławia wybudowanych zostanie 30 boisk sportowych ze sztuczną nawierzchnią. Koszt wszystkich prac to ponad 24 mln zł.(PAP)