Przedszkole, do którego przyjechali studenci, od lat uczy dzieci według autorskiego projektu edukacji do dialogu wielokulturowego. Patronat nad tym przedszkolem objął z tego powodu m.in. polski komitet UNESCO.

W ramach zajęć studenci z Iranu, Tanzanii, Kazachstanu i Ukrainy bawili się z przedszkolakami, wspólnie tańczyli, wykonywali prace plastyczne i uczyli angielskiego.

"Dzieciom szczególnie przypadło do gustu słuchanie bajek wolontariuszy i smakowanie serwowanych przez nich potraw" - powiedziała PAP dyrektor przedszkola Dorota Pakuła-Tamou. Dodała, że zajęcia ze studentami z innych państw i kręgów kulturowych miały wzbudzić u dzieci zainteresowanie różnorodnością świata, mieszkańcami innych krajów i kontynentów oraz ich kolorytem.

"Wszystko to stanowi doskonałe podłoże do budowania w dzieciach kompetencji międzykulturowych" - dodała Pakuła-Tamou.

Olsztyńskie przedszkole już trzykrotnie gościło studentów w ramach podobnych wizyt studyjnych. Zdaniem dyrektorki przedszkola zajęcia z najmłodszymi dawały wiele nie tylko maluchom ale i gościom, którzy w praktyce przekonywali się jak niełatwo jest wymyślić dzieciom ciekawą i pożyteczną zabawę.

Studenci przyjechali do Olsztyna na zaproszenie Międzynarodowej Organizacji Studenckiej AIESEC i gościli tu trzy tygodnie. (PAP)

jwo/ ls/