O wydaniu przez Sąd Rejonowy w Żarach nieprawomocnego wyroku w tej sprawie poinformowała w czwartek Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze. Rozstrzygnięcie zapadło na początku tygodnia.
38-letni obecnie Adam H. do czasu zatrzymania na początku 2012 r. był wieloletnim wychowawcą w ośrodku oraz pracownikiem poradni psychologicznej i pedagogiem terapeutą. Ponadto, znajdował się na liście biegłych z zakresu języka migowego przy Sądzie Okręgowym w Zielonej Górze.

Dyrektor gimnazjum uniewinniony od zarzutu molestowania uczennicy>>

H. został zatrzymany przez policję w nocy z 13 na 14 stycznia 2012 r. w jednym z zielonogórskich hoteli, w którym zameldował się ze swoim 12-letnim wychowankiem.
W akcie oskarżenia prokurator zarzucił mu, że wielokrotnie ykorzystując swoje stanowisko zmuszał wychowanków (w tym małoletnich) ośrodka do poddania się tzw. innym czynnościom seksualnym. Mężczyzna odpowiadał także za posiadanie treści pornograficznych z udziałem dzieci.

Podharcmistrz skazany za molestowanie harcerek>>

„Sąd w większości podzielił stanowisko prokuratora uznając Adama H. za winnego popełnienia wszystkich postawionych mu zarzutów. Sąd nie podzielił natomiast stanowiska prokuratora i nie orzekł wnioskowanych przez niego nawiązek na rzecz pokrzywdzonych, dlatego też ostateczna ocena wyroku i decyzja o ewentualnym wywiedzeniu apelacji podjęta zostanie po zapoznaniu z pisemnym uzasadnieniem zapadłego wyroku” - powiedział rzecznik Prokuratury Okręgowej w Zielonej Górze Zbigniew Fąfera.
Rzecznik dodał, że w tym procesie w roli pokrzywdzonych występowało 37 wychowanków żarskiego Ośrodka Dla Dzieci z Wadami Słuchu i Mowy. (PAP)

Trybunał w Strasburgu: irlandzki system edukacji nie chronił dzieci przed molestowaniem>>