Ogłoszony obecnie przez MEN konkurs ma zbliżoną formę do wcześniejszego konkursu "Książki naszych marzeń", którego dwie dotychczasowe edycje skierowane były do szkół w kraju oraz szkół nadzorowanych przez Ośrodek Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą. Podobnie jak w nim uczestnicy konkursu mają za zadanie stworzyć listę książek, o przeczytaniu których marzą; może być ich nawet 50. Następnie nagrać krótki film (do 60 sekund), w którym przekonują, że to właśnie ich szkoła powinna dostać książki, po czym wysłać razem ze swoją listą książek do MEN. Jedna szkoła może przysłać tylko jedną listę i jeden film.
Konkurs "Polskie książki naszych marzeń" różni się od poprzedniego tym, że wszystkie zgłoszone książki muszą być napisane przez polskich autorów w języku polskim.
Skierowany jest on do szkół i innych form nauczania za granicą języka polskiego, historii, geografii i kultury polskiej, prowadzonych przez polonijne organizacje oświatowe, stowarzyszenia rodziców, polskie parafie i inne podmioty. "Czekamy na filmy z całego świata" - zaznaczono w komunikacie resortu edukacji.
Przy ocenie nadesłanych filmów, komisja konkursowa weźmie pod uwagę m.in. stopień zaangażowania społeczności uczniowskiej w realizację nagrania, pomysłowość uczniów oraz oryginalność wykonania. Regulamin konkursu dostępny jest na stronie men.gov.pl/pknmzgloszenie (PAP)

Dowiedz się więcej z książki
Pakiet publikacji z Serii ABC Praktyki Prawa Oświatowego
  • rzetelna i aktualna wiedza
  • darmowa wysyłka od 50 zł