42-letnia Gore była wśród demonstrantów, którzy próbowali powstrzymać prace, kładąc się w rowie na placu budowy gazociągu West Roxbury Lateral, budowanego przez koncern energetyczny z Teksasu, Spectra Energy. Do zatrzymania doszło w środę.

Protestujący chcieli przez swoją akcję zwrócić uwagę na zagrożenia dla stanu Massachusetts związane z transportem gazu oraz ogólnie na zagrożenia spowodowane przez zmianę klimatu.

Odpowiedzialna za organizację protestu grupa Resist the Pipeline przekazała, że Gore i inne osoby zatrzymane za stawianie oporu podczas aresztowania usłyszą zarzuty w piątek, a pozostali protestujący, którym zarzuca się bezprawne wkroczenie na teren prywatny i zakłócanie spokoju, usłyszą je w czwartek.

Rzecznik Spectra Energy oświadczył, że jego firma nie pochwala działań, które odrywają służby policyjne od ich głównych obowiązków.

Biura Karenny Gore, a także jej ojca - wiceprezydenta w latach 1993-2001 oraz laureata Pokojowej Nagrody Nobla w 2007 roku za wysiłki na rzecz zapobiegania zmianom klimatu - nie skomentowały sprawy. (PAP)