W Centrum swoje siedziby mają m.in. Łódzka Agencja Rozwoju Regionalnego, Inkubator Przedsiębiorczości, Business Link, Wojewódzkie Centrum Klastrów, a także Łódzka Izba Przemysłowo-Handlowa, Business Centre Club – Loża Łódzka czy Regionalny Związek Pracodawców Ziemi Łódzkiej Lewiatan. 

Centrum powstało w zrewitalizowanych zabytkowych obiektach przy ul. Narutowicza w centrum Łodzi. W skład kompleksu o pow. 3,2 tys. m kw. wchodzą m.in. zabytkowa willa i fabryka. Kompleks został zrewitalizowany i przebudowany z zachowaniem poszczególnych detali architektonicznych. 
"To miejsce, w którym chcielibyśmy łączyć młodych ludzi z nowymi technologiami i rozwijać ten obszar. Przyszłość to budowanie marki regionu jako nowoczesnego, kreatywnego, rozwijającego biznes, dającego szansę młodym ludziom, ale też wspierającego funkcjonujące przedsiębiorstwa" - mówił na konferencji prasowej marszałek woj. łódzkiego Witold Stępień. 
Największą część Centrum zajmuje Inkubator Przedsiębiorczości, w którym jest 30 pomieszczeń biurowych do wynajęcia przez młodych przedsiębiorców na preferencyjnych warunkach. Mogą oni liczyć na doradztwo, szkolenia, obsługę księgową i pomoc przy pozyskiwaniu środków z UE. W Inkubatorze firmy będą mogły działać maksymalnie przez trzy lata. 
Obok niego działać będzie Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości Business Link, który ma wspierać start-upy. Pierwszych sześć innowacyjnych firm ma się w nim ulokować za kilka tygodni. "To miejsce dla nowych firm, którym chcemy dać najlepszy pakiet usług. Począwszy od miejsca do pracy, adresu na zarejestrowanie swojej firmy, skrytki na listy, po bardziej zaawansowane usługi, dostęp do mentorów, ale również możliwość wyjazdu do USA, Londynu czy Chin" - powiedział PAP prezes Polski Przedsiębiorczej Dariusz Żuk. 
Najlepsze projekty start-upów mogą liczyć na początkowe wsparcie w wysokości nawet 100 tys. zł. "Zainwestowaliśmy dotychczas w ponad 100 projektów w Polsce. Mam nadzieję, że za chwilę ruszymy z inwestycjami w Łodzi" - dodał Żuk. 
Zdaniem prezesa ŁARR Przemysława Andrzejaka, w ciągu najbliższego roku w WCP może się ulokować około 60 innowacyjnych firm. 
W nowo powstałym WCP działać będzie także Wojewódzkie Centrum Klastrów. Siedzibę ma tu już Klaster Nowych Technologii - Gamedev, skupiający działające w regionie firmy z branży gier komputerowych oraz powołany w czwartek Klaster Budowlany, który tworzy 10 firm developerskich i trzy uczelnie wyższe. 
"Centrum klastrowe ma być miejscem, które będzie inicjować powoływanie klastrów i zarządzanie nimi. Jak pokazuje praktyka, w Polsce klastry się powołuje i na tym kończy się ich działalność. Po to stworzyliśmy biuro i desygnowaliśmy menadżerów, żeby one były non stop inicjowane i dla tych klastrów będziemy zdobywać pieniądze tak jak dla Gamedev zdobyliśmy 400 tys. zł" - przekonuje prezes ŁARR, która była inwestorem przedsięwzięcia. 
W ciągu kilkunastu dni w zrewitalizowanym kompleksie zacznie działać też Honorowy Konsulat Mołdawii, a jeszcze w tym roku - biuro chińskiego miasta Chengdu w Polsce. W przestrzeni komercyjnej swoje siedziby ma kilka firm z woj. łódzkiego. 
Inwestycja kosztowała ponad 10 mln zł, z czego ok. 2 mln zł pochodziło z UE i WFOŚiGW; pozostałe koszty pokryte zostały ze środków własnych ŁARR oraz kredytu komercyjnego. 
Łódzka Agencja Rozwoju Regionalnego powstała w 1991 r. jako jednostka wspierająca rozwój sektora mikro-, małych i średnich przedsiębiorstw. Jej głównym udziałowcem (niemal 93 proc.) jest samorząd woj. łódzkiego.