Jak podano w komunikacie, dworzec w Chojnowie zostanie gruntownie zmodernizowany. Powstanie nie tylko biuro obsługi klienta, ale też poczekalnie kolejowa i autobusowa oraz przedszkole. Ze względu na zabytkowy charakter obiektu, prace prowadzone będą w uzgodnieniu z konserwatorem.

Inwestycja obejmie m.in. wymianę instalacji oraz stolarki okiennej i drzwiowej, wykonanie przyłączy, renowację elewacji oraz remont dachu. Obiekt będzie monitorowany. Obok budynku pojawią się także miejsca postojowe dla samochodów i stojaki na rowery.

Poinformowano, że dworzec zostanie dostosowany do potrzeb osób o ograniczonej mobilności, w tym osób niepełnosprawnych. W budynku powstaną ścieżki prowadzące dla osób niewidomych i niedowidzących, oznakowania i tablice tyflograficzne.

Prezes PKP SA Krzysztof Mamiński cytowany w komunikacie spółki podkreślił, że realizacja Programu Inwestycji Dworcowych obejmie około 200 dworców kolejowych w całej Polsce. "Już wkrótce miasta takie jak Chojnów doczekają się nowoczesnych obiektów, na które zasługują" - dodał.

Koszt modernizacji, wynoszący ok. 10 mln zł netto, zostanie sfinansowany ze środków własnych PKP SA oraz z budżetu państwa.(PAP)