Jak poinformowała PAP rzeczniczka wrocławskiego oddziału GDDKiA Joanna Borkowska, odcinek trasy S 3 z Lubina do Legnicy wybuduje Budimex wraz z firmą Ferrovial Agroman.

„W ramach tej inwestycji, na wysokości miejscowości Szymanowice powstanie nowy węzeł łączący drogę S 3 z autostradą A 4” - podała Borkowska.

W 2015 r. mają się rozpocząć prace budowlane łącznie na 118 km dolnośląskiego odcinka drogi ekspresowej S3. Cała inwestycja na Dolnym Śląsku ma kosztować ponad 3 mld zł. Dolnośląski odcinek S3 połączy Nową Sól (Lubuskie) z Bolkowem (Dolnośląskie). W połowie 2015 r. ma zostać rozstrzygnięty przetarg na fragment tej trasy łączący Legnicę z Bolkowem. Trasa z Nowej Soli do Bolkowa w całości zostanie oddana do ruchu w 2018 r.

Borkowska poinformowała również, że budowa dwóch ostatnich odcinków drogi ekspresowej S 3 – południowego z Bolkowa do Lubawki (granica z Czechami) oraz północnego, łączącego Szczecin ze Świnoujściem - znalazła się na liście rezerwowej projektu Rządowego Programu Budowy Dróg Krajowych na lata 2014-2023.

Trasa S3 łączy wybrzeże Polski z paneuropejskimi korytarzami transportowymi. Prowadzi od zespołu portów morskich Świnoujście-Szczecin, wzdłuż zachodniej granicy kraju, przez ośrodki miejskie Gorzowa Wlkp. i Zielonej Góry, Zagłębie Miedziowe (Głogów, Lubin, Polkowice, Legnica) do południowej granicy z Czechami. (PAP)