RESEARCH TRIANGLE PARK, N.C.- (BUSINESS WIRE) - Quintiles, wiodąca na świecie firma świadcząca usługi w branży biofarmaceutycznej, ogłosiła dzisiaj mianowanie Toma Pike'a na dyrektora generalnego. Nominacja jest częścią długoterminowego planowania sukcesji w firmie. Dennis Gillings, Komandor Orderu Imperium Brytyjskiego (CBE) i założyciel firmy, nadal pełni funkcję prezesa zarządu. Pike dołączy do Quintiles 30 kwietnia 2012 roku.

"Tom posiada imponujące doświadczenie, jeśli chodzi o pomoc klientom w poruszaniu się w szybko zmieniających się okolicznościach oraz w rozwiązywaniu skomplikowanych kwestii biznesowych - powiedział Gillings. - Posiada doświadczenie z organizacjami naszej wielkości oraz z dużo od nas większymi, co będzie dla nas niezwykle cenne. Tom odznacza się zdyscyplinowanym i otwartym podejściem, które pozwoli mu zdobyć zaufanie zarówno klientów, jak i pracowników. Jestem przekonany, że Tom szybko odniesie sukces w naszej firmie oraz w całej branży, kontynuując naszą tradycję przedsiębiorczego przywództwa i pionierskiego wzrostu".

Pike wnosi do firmy Quintiles 30-letnie doświadczenie, obejmujące wiele branż i wiodących firm. Spędził 22 lata w Accenture, z czego 10 lat na stanowiskach kierowniczych. Pike zajmował w Accenture stanowiska kierownicze w obszarach działalności w zakresie opieki zdrowotnej i związanymi z nią produktami w Ameryce Północnej. Wcześniej był globalnym dyrektorem wykonawczym grupy operacyjnej ds. zasobów Accenture oraz pełnił w firmie funkcję dyrektora strategicznego. Od czasu opuszczenia Accenture w 2010 roku, Pike brał udział w wielu otwarciach działalności w sektorze technologii i opieki zdrowotnej.

"Opieka zdrowotna będzie przez kolejne 25 lat najważniejszą branżą - powiedział Pike. - Cieszę się, ponieważ Quintiles znajduje się w samym centrum działań na rzecz poprawy zdrowia milionów ludzi na całym świecie. To niesamowicie motywujące, że mogę dołączyć do tej firmy właśnie w tym momencie. Zdaję sobie sprawę z ogromu i złożoności wyzwań jej klientów. Z niecierpliwością czekam na moment, gdy będę mógł wnieść moje umiejętności i doświadczenie do tego utalentowanego zespołu, aby pomóc mu w budowaniu sukcesu jednej z najlepszych firm na świecie".

Informacje o Quintiles

Quintiles to jedyna firma świadcząca w pełni zintegrowane usługi farmaceutyczne, oferująca rozwiązania w dziedzinie badań klinicznych (http://www.quintiles.com/clinical-services/), handlu (http://www.quintiles.com/commercial-services/), doradztwa (http://www.quintiles.com/consulting/) oraz rozwiązań kapitałowych (http://www.quintiles.com/capital/) na całym świecie. Nasza sieć ponad 25 000 profesjonalistów w 60 krajach wybiega w przyszłość, jednocześnie dostarczając na bieżąco wyniki - z niesłabnącym zaangażowaniem w dobro pacjentów, bezpieczeństwo i etykę. Quintiles pomaga firmom biofarmaceutycznym w opracowywaniu i komercjalizacji produktów mających na celu polepszenie i przedłużenie życia pacjentów, przedstawiając przy tym wartość dla podmiotów zainteresowanych. Więcej informacji znajduje się na stronie: http://www.quintiles.com; najnowsze informacje o firmie można znaleźć na stronie: http://www.quintiles.com/news.

Zdjęcia/galeria multimedialna: http://www.businesswire.com/cgi-bin/mmg.cgi?eid=50248240&lang=en.

Aby otrzymywać informacje o firmie Quintiles na telefon komórkowy, należy zarejestrować się na stronie: http://alerts.businesswire.com/subscribe/quintiles.

KONTAKT:

Quintiles

Kontakt z mediami

Phil Bridges

tel. +1-919-998-1653

tel. kom. +1-919-457-6347

e-mail: phil.bridges@quintiles.com

lub

Kontakt z inwestorami

Greg Connors

tel. +1-919-998-2000

e-mail: invest@quintiles.com

Źródło informacji: Business Wire

Oficjalną, obowiązującą wersję niniejszego zawiadomienia stanowi tekst oryginalny sporządzony w języku źródłowym. Tekst tłumaczenia służy wyłącznie celom orientacyjnym, został sporządzony wyłącznie dla celów ułatwienia zrozumienia zawiadomienia i należy interpretować go w odniesieniu do tekstu źródłowego, który jest jedyną wersją mającą skutki prawne.

UWAGA! Za treść informacji zleconych PAP nie ponosi odpowiedzialności (ZLECONE PAP).