Kardiomonitor będzie służył pacjentom kliniki kardiochirurgii.

Pieniądze na zakup sprzętu zebrane zostały w ramach akcji Strefa Dzieciom, która od 14 lat organizowana jest przez ŁSSE i łódzką Caritas. Część pieniędzy przeznaczono wcześniej na zorganizowanie w grudniu spotkania dla tysiąca dzieci z regionu łódzkiego w Teatrze Muzycznym. Maluchy obejrzały spektakl "Smurfowisko, czyli Gargamel złapany", i otrzymały gwiazdkowe paczki.

Prezes ŁSSE w Łodzi Tomasz Sadzyński przypomniał, że przed rokiem dzięki podobnej zbiórce sprzęt otrzymał oddział preadopcyjny w szpitalu im. Rydygiera. "W tym roku oddział kardiochirurgii w szpitalu im. Matki Polki" - dodał.

Zastępca kierownika kliniki kardiochirurgii dr Paweł Dryżek zwrócił uwagę, że kardiomonitor jest piętnastym tego typu aparatem, który ma klinika. Ale - jak mówił - takiego sprzętu nigdy nie jest za dużo, bo jeden kardiomonitor służy jednemu pacjentowi w trakcie jego pobytu w szpitalu. Monitoruje on pracę serca, a także oddech i ciśnienie. "Rocznie szpital ma ponad 1,5 tys. pacjentów, którzy z tego sprzętu korzystają" - dodał. (PAP)

jaw/ bno/