Koszt dwóch inwestycji - podjazdu do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego (SOR) i lądowiska - to 7 mln zł.

W ramach inwestycji związanej z podjazdem wyburzono stary obiekt. Wiata wybudowana w latach 80. była przygotowana dla dwóch karetek, a jej otwarta konstrukcja sprawiła, że w wyniku działania warunków atmosferycznych stan podjazdu uległ znaczącej degradacji. Nowy podjazd jest znacznie większy i zdolny do pomieszczenia sześciu ambulansów, został zadaszony i ocieplony, ma specjalne drzwi.

Nowe lądowisko znajduje się w sąsiedztwie SOR-u, wyposażono je w odpowiednie oświetlenie, co pozwoli na przyjmowanie śmigłowców LPR przez całą dobę.

Obie budowy rozpoczęły się na przełomie lipca i sierpnia 2013 roku i miały zostać zakończone do końca listopada 2013. Jednak dotrzymanie terminu stało się niemożliwe ze względu na problemy techniczne o charakterze geologicznym, których nie udało się przewidzieć w fazie projektu.

Projekt tych inwestycji został zrealizowany w ramach krajowego Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko, z którego szpital uzyskał 70 procent dofinansowania z funduszy unijnych, 2 mln zł pochodzą z budżetu szpitala. (pap)