Poprzednie klipy, w których Posobkiewicz rapował, mówiły między innymi o szkodliwości palenia i zachęcały Polaków do szczepienia się. 

- Tradycyjne formy powszednieją, warto czasem sięgnąć po niekonwencjonalny sposób, by podnosić świadomość – wyjaśniał Posobkiewicz, gdy pierwszy raz nieszablonowo zdecydował się zabrać głos w sprawach dotyczących zdrowia. 

W najnowszym klipie GIS zachęca do donacji narządów, tkanek i komórek. "Mówię dziewczynom, chłopakom: nie daj ciała, robakom” – rapuje GIS. 

"Kiedy jesteś całkiem zdrowy i się życiem w pełni cieszysz, nie wiesz, co to są choroby i przez życie w biegu spieszysz. Nie przypuszczasz wtedy wcale, że się wszystko może zmienić, jakiś organ ci wysiądzie, wylądujesz zaraz w ziemi" - mówi GIS. 
"Podziel, podziel się narządem. Niepotrzebny ci, gdy staniesz z nim przed ostatecznym sądem. Zostań, zostań szpiku dawcą, bo dla kogoś, kto umiera możesz dzisiaj być wybawcą" – przekonuje w refrenie. 

GIS zachęca do deklarowania swojej woli w kwestii dawstwa narządów. "Transplantolog na tym zna się, spytaj go, bo on ma rację. Możesz uratować życie, podpisz dzisiaj deklarację. Zastanów się teraz bracie, twardy bądź nie rób obciachu, mądry gość nie potrzebuje narządów, gdy jest już w piachu" - rapuje Posobkiewicz. 

"Szpiczak mnogi czy białaczka, groźnych chorób jest bez liku. Możesz uratować wielu, gdy zostaniesz dawcą szpiku. I nie trzeba być tu wcale wielkim medycyny znawcą, żeby w bardzo prosty sposób dziś zostać dawcą" – przekonuje GIS. 
Filmik w którym "raper Gisu" promuje ideę transplantacji znaleźć można na stronie Państwowej Inspekcji Sanitarnej www.gis.gov.pl w zakładce youtube. 

 [-OFERTA_HTML-]

Według danych Poltransplantu, Centrum Organizacyjno-Koordynacyjnego ds. Transplantacji w Polsce w ostatnich dwóch latach liczba przeszczepów od zmarłych dawców spadła. Z danych Poltransplant wynika, że w 2015 roku przeszczepiono 1432 narządy, w tym 958 nerek, czyli o ponad sto organów mniej, niż w rekordowym 2012 roku, kiedy odbyło się 1546 transplantacji. Od tego czasu liczba tych zabiegów zmniejsza się. W 2013 roku wykonano 1536 przeszczepów, a w 2014 roku - 1531. 

Eksperci oceniają, że dalszego spadku transplantacji można oczekiwać również w 2016 roku. Do września 2016 roku przeprowadzono 1076 przeszczepów narządów od zmarłych dawców, w tym 723 nerek. Eksperci wskazują też, że w Polsce nadal nie ma przekonania do przeszczepów od żywych dawców. W 2015 roku przeszczepiono 60 nerek i 22 fragmenty wątroby od osób żywych. Do września 2016 roku takich transplantacji było odpowiednio 38 i 19. (pap)s/