Według pierwszej wiceprzewodniczącej Platformy Obywatelskiej, marszałek Ewy Kopacz, Radosław Witkowski to „osoba której chcę się pracować na rzecz Radomia”. „Bardzo solidny, pracowity i lubiący ludzi. To nie jest ktoś, kto wiecznie narzeka i pierwszym lepszym niepowodzeniem się zniechęca” – chwaliła Witkowskiego Kopacz, która uczestniczyła w prezentacji jego kandydatury radomskim dziennikarzom.

Kopacz podkreślała, że Witkowski dobrze zna problemy Radomia, bowiem jest rodowitym radomianinem, tutaj dorastał, tu wrócił po studiach.

Witkowski negatywnie ocenił prawie osiem lat rządów PiS-u w Radomiu. Według niego rządzący miastem prezydent Andrzej Kosztowniak nie poradził sobie z dużym bezrobociem, brakiem nowych miejsc, co skutkuje brakiem perspektyw dla młodych ludzi.

Witowski, pytany o pierwsze kroki po wygranych wyborach, zapowiedział, że spotkałby się z marszałek Sejmu, premierem i marszałkiem województwa mazowieckiego, by rozmawiać z nimi o sprawach ważnych dla Radomia.

Radosław Witkowski ma 40 lat. Ukończył resocjalizację na Uniwersytecie Jagiellońskim. Obecnie jest posłem; zanim trafił do parlamentu był przedsiębiorcą. Pracuje w Komisji Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej oraz Komisji ds. Unii Europejskiej.

Witkowski prawdopodobnie zmierzy się w wyborach z obecnym prezydentem Radomia Andrzejem Kosztowniakiem (PiS). O kandydaturze Kosztowniaka na razie mówi się jednak nieoficjalnie. PiS - tak jak i inne partie w Radomiu - nie przedstawił jeszcze swojego kandydata.