Druga linia metra wraz z nowymi sześcioma stacjami - "Wolska", "Moczydło" i "Księcia Janusza" na lewym brzegu Wisły oraz "Szwedzka", "Targówek 1" i "Targówek 2" na prawym brzegu - będzie miała długość ponad 13,5 km.

"Kontynuujemy inwestycje w najnowocześniejszy środek transportu w mieście - podziemną kolej. Centralny odcinek drugiej linii metra jest gotowy, teraz rozbudujemy go o kolejne stacje" - powiedziała na środowej konferencji w stołecznym ratuszu prezydent stolicy Hanna Gronkiewicz-Waltz.

Prezes warszawskiego metra Jerzy Lejk powiedział dziennikarzom, że budowa nowych stacji może potrwać około 38 miesięcy od daty podpisania umowy z wykonawcą wyłonionym w przetargu. Dodał, że termin składania ofert mija 31 marca 2015 roku.

Lejk powiedział, że oddzielni wykonawcy będą budować trzy stacje w kierunku Targówka i w kierunku Bemowa.

W 2022 r. ma zakończyć się budowa trzech ostatnich stacji na prawym brzegu Wisły: "Zacisze", "Kondratowicza" i "Bródno", a także dwóch kolejnych na lewym brzegu: "Wola Park" i "Powstańców Śląskich".

Umowę na projekt i budowę centralnego odcinka II linii metra stołeczny ratusz podpisał z włosko-turecko-polskim konsorcjum Astaldi, Gulermak i PBDiM Mińsk Mazowiecki w październiku 2009 r.(PAP)